ALLAH RƏHMƏT ELƏSİN!
3-06-2023, 11:47
Bu gün Mingəçevir şəhəri Ramiz klinikasının UZİ-həkimi Mama-Genekoloq Sevda Şəfiyevanın gözünün ağı-qarası, can parçası olan övladı Hacı Rüstəm Məmmədovun dünyasını dəyişdiyi gündür. Hacı Rüstəm Məmmədov 03.06.2014-cü ildə aftomobil qəzası zamanı aldığı ağır xəsarətlərdən dünyasını dəyişmişdir. Bu xəbər təkçə ailəni deyil, ailəni tanıyan, yaxın-uzaq, qohum-qonşu, dost-tanışları, şəhər sakinlərini hər kəsi sarsıntıya salmışdır. Hələ də Hacı Rüstəmin ölümünə heç birimiz inana bilmirik. Qısa zaman yaşamasına baxmayaraq özünə böyük hörmət qazanan Hacı Rüstəm ölümüylə yaxınlarının həyatında açdığı böyük boşluğun yeri bu günə kimi dolmayıb və dolmayacaqda.
Səninlə məndə ölüdüm həmin gün.
Səninlə basdırdım arzularımı.
Çoxmu gördun mənə xoşbəxtliyimi,
Bədbəxtlər cərgəsində öndəyəm artıq.
Alıb əlimdən xoşbəxtliyimi özünlə apardın məzara oğul.
Ömürlük hədiyə eylədin mənə sənsiz cəhənnəmi hədiyyə oğul.
Zəfəryolu.az saytı adından Jalə Agakişi qızı, Vətənpərvərlər jurnalının rəhbəri Şəkər Sadıqova və yaxın qohumlar Sevda doktora dərin hüzünlə baş sağlığı verir, kədəriniz-kədərimiz, dərdiniz-dərdimizdir, Rəbbim səbrinizi versin, əlinizdən aldı övladınızı, könlünüzdəndə çıxarsın, məkanı cənnət, ruhu şad günahları bagışlanan qullardan olsun deyirlər.
Allahdan rəhmət diləyirik.