Heydər Əliyevin adına parkın salınması üçün “Odlar-Yurdu” Mərkəzi və Nevinnominsk şəhəri arasında inkişaf edən əməkdaşlıq”
6-06-2023, 12:26
Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi olan “Odlar-Yurdu” təşkilatının prezidenti Fəxrəddin Yarıyev ilə Stavropol diyarının Nevinnominsk səhər icra hakimiyyətinin başçısı Mixail Anatoleviç Minenkov arasında görüş keçirildi. Görüşdə Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi təşkilatının Nevinnominsk şəhəri üzrə nümayəndəsi Müşfiq Hüseynov da iştirak etmişdir. Bu görüş, Azərbaycan və Rusiya arasında mövcud dostluq münasibətlərinin gücləndirilməsi məqsədi ilə keçirilmişdir.
Görüş zamanı, tərəflər arasında dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi üzrə məsələlər müzakirə olunmuşdur. Özəlliklə, görüşdə Nevinnominsk şəhərində Azərbaycanın əziz lideri Ulu Öndər Heydər Əliyevin adına bir parkın yaradılması fikri ətrafında danışılmışdır. Bu parkın inşası, Azərbaycan və Rusiya arasında münasibətlərin daha da gücləndirilməsinə və dostluq bağlarının möhkəmləndirilməsinə dəyərli bir addım olacaq.
Tərəflər bu müraciətin tez bir zamanda qəbul ediləcəyinə və parkın yaradılması üçün ilk addımların atılacağına ümid edirlər. Bu hərəkət, iki ölkə arasında əlaqələrin səmərəli inkişafını təmin edəcək və həm Azərbaycan, həm də Rusiya ictimaiyyəti üçün məmnuniyyətverici olacaq.
Ən yaxın zamanda, Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi təşkilatı ilə Nevinnominsk şəhəri arasındakı bu əməkdaşlığın daha da səmərəli nəticələr doğuracağına və iki ölkə arasında dostluq münasibətlərinin daha da güclənəcəyinə şahid olacağıq.
Bu görüş, Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi təşkilatının Nevinnominsk şəhəri üzrə nümayəndəsi Müşfiq Hüseynovun iştirakı ilə daha da əhəmiyyət qazandırmışdır. Müşfiq Hüseynovun iştirakı, iki ölkə arasında səmərəli əməkdaşlığın gücləndirilməsi və kültür əlaqələrinin inkişafı üçün yeni imkanlar yaratmaq niyyətini göstərir.
Görüş zamanı, iki tərəf arasında Nevinnominsk şəhərində Azərbaycanın ulu öndəri Heydər Əliyevin adına bir parkın yaradılması məsələsi ətrafında intensiv müzakirələr aparılmışdır. Bu parkın yaradılması, Heydər Əliyev adının Nevinnominsk şəhərində daha da məşhur və qəbul edilən olmasını təmin edəcək və iki ölkə arasındakı dostluq və münasibətlərə əlavə bir simvol kimi xidmət edəcəkdir.
Nevinnominsk şəhəri və Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi təşkilatı arasında mövcud olan əməkdaşlığın gücləndirilməsi, dostluq bağlarının artırılması və iki ölkə arasında səmərəli münasibətlərinin inkişafı üçün göstərdiyi iradəni vurğulamaq məhz bir daha göstərir ki, Fəxrəddin Yarıyevin əsl vətənpərvər biri olduğunu və Ulu Öndər H.Əliyevin Siyasətinin layiqli davamçısı olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin siyasətinin Ölkə hüdudlarından kənarda təbliğ etməsidir . Bu mərhələdə, həm Nevinnominsk şəhəri, həm də Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi təşkilatı üzvləri gələcəkdə daha da geniş əməkdaşlıq sahələri üzrə də bir-birinə dəstək göstərəcəklər. Bu görüş, iki ölkə arasında mədəni, ictimai, təhsil, idman və digər sahələrdə daha geniş bir əməkdaşlıqın mövcudluğunu təsdiqləyərək Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi təşkilatı, Nevinnominsk şəhəri ilə yaxın əməkdaşlıq münasibətlərinin formalaşmasında aktiv rol oynayacaq. Bu mədəniyyət mərkəzinin Nevinnominsk şəhəri üzrə nümayəndəsi Müşfiq Hüseynov, iki tərəfin bir-birinə daha yaxınlaşması və mədəniyyət mirasının paylaşılması məqsədilə bir sıra tədbirlər təşkil edəcəkdir.
Heydər Əliyev adına parkın salınması, iki ölkə arasında dostluğun, anlayışın və qarşılıqlı hörmətin daha da gücləndirilməsinə şahidlik edəcək bir simvol olacaq. Bu park, iki ənənəvi dost və qardaş ölkənin əlaqələrinin möhkəmləndirilməsini və insanlar arasında daha da yaxınlaşmağa imkan yaradacaq.
Azərbaycan milli mədəniyyət mərkəzi təşkilatı və Nevinnominsk şəhəri arasındakı bu əməkdaşlıq, səmərəli əlaqələr, mədəni dəyərlərin paylaşılması və dostluq bağlarının inkişafı ilə nəticələnəcək. Ümid edirik ki, bu görüşdə müzakirə olunan məsələlərin həyata keçirilməsi, iki ölkə arasında daha da güclü və məmnuniyyətverici bir əməkdaşlıq mühiti yaradacaq.