Sevinc Abidinova Binəqədi rayonu 335 saylı məktəbin musiqi müəllimi, şagirdləri ilə dərs zamanı musiqinin gözəlliklərini onlara aşılamağa çalışır.
3-10-2024, 19:31
Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 335 saylı məktəbin musiqi müəllimi Sevinc Abidinova şagirdlərinə musiqinin gözəlliklərini aşılamaq üçün səmimi və yaradıcı bir yanaşma ilə dərslərini keçir. Hər dərs, musiqinin dünyasına səyahət kimi başlayır; Sevinc müəllimə, şagirdlərin maraqlarını nəzərə alaraq, müxtəlif musiqi üslublarını, alətləri və müğənniləri tanıdır.
Dərslərdə, şagirdlər yalnız musiqi öyrənmək deyil, eyni zamanda öz yaradıcılıqlarını inkişaf etdirmək imkanı da əldə edirlər. Müəllimə, interaktiv fəaliyyətlər və oyunlar vasitəsilə musiqi nəzəriyyəsini əyləncəli şəkildə təqdim edir. Eyni zamanda, vokal dərslərində şagirdlərin səsini necə düzgün istifadə etmələri, melodiyanı necə ifadə etmələri və musiqi hisslərini paylaşmağı öyrənirlər.
Sevinc müəllimənin məqsədi, şagirdlərin musiqiyə olan sevgisini artırmaqla yanaşı, onların özünə inamını da gücləndirməkdir. Müxtəlif konsertlər və təqdimatlarla şagirdlərin yaradıcılığını ortaya qoymalarına imkan yaradır. Bu yolla, musiqinin həm sosial, həm də emosional inkişafda əhəmiyyətini vurğulayır. Sevinc müəllimənin dərsləri, musiqinin sadəcə bir sənət olmadığını, eyni zamanda bir hiss və duyğu ifadəsi olduğunu öyrədir.
Bir sözlə Sevinc müəllimə Azərbaycan musiqisinin özəlliklərini və gözəlliklərini şagirdlərimə öyrədir.
Biz də redaksiyamız kollektivi adından Sevinc müəllimə uğurlar arzulayırıq.