Şəmkirdə dəhşətli qəza: 5 nəfər həlak oldu
Şəmkirdə ölümlə nəticələnən ağır yol qəzası olub.
APA-nın yerli bürosunun məlumatına görə, hadisə Bakı-Qazax magistral yolunun rayonun ərazsindən keçən hissəsində qeydə alınıb.
Hərəkətdə olan "Niva" ilə "VAZ 2106" markalı minik maşınları toqquşub. Qəza zamanı 5 nəfər ölüb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mətbuat xidmətinin Gəncə regional qrupunun baş inspektoru Eşqin Qasımovun verdiyi məlumata görə, yanvarın 24-ü saat 23:00 radələrində Bakı-Qazax-Gürcüstan sərhəddi yolunun Şəmkir rayon ərazisindən keçən hissəsində polisə məlumat daxil olub.
Polis əməkdaşları hadisə yerinə gələrək müvafiq araşdırma aparmaqla bərabər, hərəkətin təhlükəsizliyi nəzarətdə saxlanılmaqla bərpa edilib.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, Şəmkir rayon sakini, 26 yaşlı Xətai Əliyev Qazax rayonu istiqamətində hərəkətdə olarkən əks hərəkətə daxil olub qarşıdan gələn Şəmkir rayon sakini 41 yaşlı Zaur Cabbarovun idarə etdiyi "Niva” markalı avtomobil ilə toqquşması nəticəsində "VAZ 2106"nın sürücü və həmin avtomobildə olan sərnişinlər Şəmkir rayon sakini 28 yaşlı Röyal Allahverdiyev, həmçinin "NİVA" markalı avtomobilin sürücüsü və həmin avtomobilin sərnişini Şəmkir rayon sakini 53 yaşlı Elşən Xudaverdiyev, eyni zamanda, hələlik kimliyi istintaqa məlum olmayan daha bir nəfər ölüb.
"VAZ2106"da olan digər sərnişin 1996-cı il təvəllüdlü Elçin Orucov isə xəstəxanaya yerləşdirlib.