“Mərhəmət Çırağı” jurnalı və “Mərhəmət.TV”-nin baş direktoru,AYB-nin və AJB-nin üzvü Gülnara Həmidova 8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə təbrik etdi
8-03-2025, 16:12
“Mərhəmət Çırağı” jurnalı və “Mərhəmət.TV”-nin baş direktoru,AYB-nin və  AJB-nin üzvü Gülnara Həmidova  8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə təbrik etdi
"Mərhəmət Çırağı" jurnalının və "Mərhəmət.TV"-nin baş direktoru, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin (AYB) və Azərbaycan Jurnalistlər Birliyinin (AJB) üzvü Gülnara Həmidova 8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə Azərbaycan xanımlarını təbrik edib.
O, qadınların cəmiyyətin inkişafındakı əvəzsiz rolunu vurğulayaraq, onların ailədə, ictimai həyatda, elmdə, mədəniyyətdə və digər sahələrdə mühüm mövqe tutduqlarını bildirib. Qeyd edib ki, Azərbaycan qadını daim öz zəkası, mərhəməti, fədakarlığı və əzmkarlığı ilə seçilib. Tarixin bütün mərhələlərində Azərbaycan xanımları yalnız ailənin dayağı kimi deyil, həm də dövlətin və millətin rifahı üçün çalışan güc kimi tanınıblar.
Gülnara Həmidova - Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycan qadınlarına hər zaman xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşdığını xatırladıb. O, Prezident İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın qadınların hüquqlarının qorunması, onların sosial, iqtisadi və ictimai həyatda fəallığının artırılması istiqamətində həyata keçirdikləri mühüm işləri yüksək qiymətləndirib.
O, xüsusilə şəhid analarına, həyat yoldaşlarına və qızlarına ehtiramını ifadə edərək, onların göstərdiyi səbrin və qəhrəmanlığın unudulmaz olduğunu qeyd edib. Vətən müharibəsi zamanı Azərbaycan qadınlarının göstərdiyi dəyanət və fədakarlıq hər birimiz üçün örnəkdir.
Mətbuat və ədəbiyyat sahəsində çalışan qadınların da Azərbaycan mədəniyyətinin və ictimai fikrinin inkişafına böyük töhfələr verdiyini vurğulayan Gülnara Həmidova, bu sahədə çalışan bütün xanımlara uğurlar arzulayıb. O, qadın jurnalistlərin və yazıçıların cəmiyyətə mühüm təsir göstərdiyini, onların qələmə aldıqları mövzuların insanları maarifləndirdiyini və milli dəyərləri təbliğ etdiyini qeyd edib.
Gülnara Həmidova bütün Azərbaycan qadınlarını 8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə təbrik edərək, onlara sağlamlıq, ailə səadəti, işlərində uğurlar və xoşbəxtlik arzulayıb. Qeyd edib ki, qadınların zərifliyi, mərhəməti və gücü cəmiyyətin əsas dayağıdır və onların fədakar əməyi həmişə yüksək qiymətləndirilməlidir.
Bayramınız mübarək, əziz Azərbaycan xanımları!
8-03-2025, 14:27
Gəncə şəhər 13 saylı körpələr evi-uşaq bağçasının müdiri, El Gücü” QHT təşkilatının qərb zonası üzrə Qadınlar Şurasının sədri, Pərvanə İmamquliyeva "8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü" münasibəti ilə Azərbaycan xanımlarını təbrik etdi.
12-11-2024, 11:13
ƏZİZİMİZ GÜLNARA XANIM, AD GÜNÜNÜZÜ TƏBRİK EDİRİK!!!
7-03-2025, 11:11
Həkim-Dermatoveneroloq, AJB-nin üzvü İsmayıl Adanın "8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü" Münasibətilə Azərbaycan Azərbaycan xanımlarını təbrik etdi.