İş adamından möhtəşəm addım...
Bildiyimiz kimi müqəddəs və mübarək Qurban bayramı bütün müsəlman ölkələrində yüksək səviyyədə qeyd edilir. Tanınmış İş adamı və Xeyriyyəçi Səfər Əlirzayev hər il olduğu kimi bu ildə müqəddəs Qurban bayramı münasibəti ilə Nehrəm kəndində olub. İş adamı tərəfindən Şəhid ailələrinə, Qazilərə, müharibə iştirakçılarına və aztəminatlı ailələrə daim diqqət və qayğı göstərilib. Səfər Əlirzayev tərəfindən Qurbanlar kəsilmiş və ümumilikdə 2000 min ailəyə Qurban payı göndərilmişdir. İş adamı Səfər Əlirzayev bayramla bağlı Güznüt qəsəbəsində olan Şəhid leytenant Əliyev Ramil Qurban oğlunun məzarını, Nehrəm Şəhidlər Xiyabanını və İmamzadə türbəsini ziyarət etmişdir. Ziyarət əsnasında, Şəhid ataları, Xalq artisti Samir Cəfərov, həmkəndlimiz Səftər Hacıyev, Nehrəm ağsaqalları Qadir Əliyev, Nəsir Nemətov və din xadimi Hacı Səməd iştirak etmişdir. Ziyarətlər zamanı Şəhidlərimizin ruhuna müqəddəs Qurani Kərimdən ayələr oxunmuşdur.
16-06-2024, 18:20
Qurban bayramı-İslam aləmində ən müqəddəs bayramlardan biridir.