“Aston Villa” 41 ildən sonra UEFA Çempionlar Liqasında çıxış edəcək
İngiltərə Premyer Liqasında çıxış edən “Aston Villa” klubu 41 ildən sonra qitənin ən nəhəng turniri sayılan UEFA Çempionlar Liqasında çıxış edəcək.
Oxu.Az xəbər verir ki, “Aston Villa” sonuncu dəfə 1982-ci ildə Avropa Çempionlar Kubokunun (indiki Çempionlar Liqasının) qalibi olub və 1983-cü ildə “Barselona”nı məğlub edərək UEFA Superkubokuna yiyiələnib. Həmin il Avropa Çempionlar Kubokunda ilk raundları adlayan komanda 1/4 finalda İtaliyanın “Yuventus” klubuna hər iki görüşdə məğlub olaraq mübarizəni dayandırıb.
Maraqlıdır ki, “Aston Villa” klubu 2021/2022 mövsümündə uğursuzluqlar yaşadığı üçün autsayderlər siyahısından son anda çıxmağı bacarmışdı. İngiltərə klubu 2011-ci ildən bu yana ilk dəfə Konfrans Liqasına vəsiqə əldə edib.
Qeyd edək ki, “Aston Villa” UEFA Konfrans Liqasının yarımfinal mərhələsində “Olimpiakos”a məğlub olaraq turnirlə vidalaşmalı olub.