Gözəllik paylayanların mükafatı Tanrıdandı...
İnsan hər gecə yatmazdan əvvəl özünə sualla müraciət edir: “Bu gün mən nə yaxşılıq etdim, nə danışdım, nə düşündüm, nə anladım?... Əlbətdə, söhbət mükəmməllik insandan gedir. Mükəmməlllik isə insana elə-belə verilmir, uzun illərin zəhmətinin, məsuliyyətinin nəticəsində insan mükəmməlliyə nail olur. Xeyirxah insanlar məsum uşağa bənzəyir, təmiz, saf, pak... Yaş artsa da bu saflıq, bu paklıq onların sona qədər yol-yoldaşı olur. U.Şekspir deyirdi: “Gələcəyiniz üçün ən yaxşı sərmayə etdiyiniz yaxşılıqlar, xeyirxah əməllərdir. Bu gələcək isə böyük məvhumda, el təbirində desək cənnətin qapısına yaxınlaşmaqdı. Yazımın qəhrəmanı “By.SEVAS” estetik mərkəzinin qurucusu və rəhbəri Sevinc Əsgərovadı...
Bir kədəri sevincə çevirsəniz həmin gün yaxşılıq etmiş olarsınız.
Kədəri sevincə çevirənlər dünyanın ən güclü insanlarıdı. Millətindən, irqindən, mənsubiyyətindən asılı olmayaraq xeyirxahlıq insana aiddi! Həyatda çoxu peşəni, sənəti özü seçir, peşə sənət olaraq. Elə insanlar da var ki, peşə, sənət onları seçir, belələrinə tanrının seçilmişləri deyirlər, belələrinə qabında, öz yerindədi deyirlər. Bəli, Sevinc xanım yuxarıda qeyd etdiyim kimi ikincilərə aiddir. Həyat təcrübəsi onun özünə aid olduğuna görə... Çətinliklərlə, mübarizə də onun özünə aiddi... Bu gün o, ən gözəl fəaliyyətlə məşğuldur. Qadın məmnuniyyətinin yaradıcısıdır. Qadın məmnun olarsa, həyat gözəl olar. Qadın xoşbəxt olarsa, hamı xoşbəxt olar. Bu isə gözəl ürək, bacarıqlı əllər, incə ruh, peşəkar fəaliyyət sahibi Sevinc xanımın həyat yoludur. Qadınları məmnun etmək, onları sevindirmək, gözəllik yaratmaq. Mükəmməllik isə bütün maneələri məğlub edir, özü isə heç vaxt məğlubiyyətə uğramır.
Kim deyib ki, dünya baş sığallayandı?! Həyatda ucalığa çatmaq üçün hamıdan əvvəl öz məninlə və tanrı ilə dil tapmağın bacarmalısan. Birinci özündən başlamalısan. Sevinc Əsgərova öz peşə fəaliyyətində öndə gedənlərdən biridir. Bu isə asan yolla başa gəlmir. O, daim öz üzərində işləyir, öyrənir, xarici ölkələrin təcrübəsi ilə maraqlanır, bu peşənin nə qədər məsuliyyətli olduğunu dərk etdiyindəndir bütün bunlar.
Yaşamaq olar, lakin böyük yaşamaq üçün çarpışmaq gərəkdi. Kim bu mübarizədə qalib gəlirsə o da Yaşayır! Tanrı hər bir insana onun çəkə biləcəyi qədər yük verir, bu əslində bir qədər mübahisəlidi. Çünki həyat təcrübəsi, müşahidələr, yaşananlar isə başqa şey söyləyir! Tanrı öz sevdiklərini öz gözündə ucaltmaq üçün çəkdiklərindən yüz qat artıq yükü daşımağa məcbur edir! Sevinc Əsgərova hər bir yeniliyini insanlarla bölüşməkdən çəkinmir. Çətinliklər onun həyat motivasiyasıdır. Estetik kosmetologiyada yeniliklər həddən artıq çoxdur. Bu yenilikləri peşəkar bir formada ortaya qoyub tətbiq etmək isə əsl peşəkarlıq tələb edir. Bu isə həm böyük zəhmətin, həm də savadın nəticəsidir.
Sevinc xanımın özünün gözəl bir ifadəsi qarşıma çıxdı və çox bəyəndim: “Elə etməliyik ki, qadınlar güzgüdən küsməsin”. Bu əsl peşəkarın baxış bucağıdır. Qadın güzgüdən küsrüsə həyatdan küsür. Buna isə yol verməmək gərəkdir. Sevinc Əsgərova deyərdim ki, çox savab işlə məşğuldur. Onun kabinetinə gələn hər bir xanım güzgü ilə “barışmağa” gəlir. Bu barışığın əsl səbəbkarı “By.SEVAS” estetik mərkəzinin rəhbəri Sevinc Əsgərovadır. Hər bir insanın adı onun tale yolunun bələdçisidir. Sevinc Əsgərova bu həyata sevinc bəxş etmək üçün gəlib, bu da onun adının açması...
İncə ruha, təmiz qəlbə, saf əqidəyə, gülər üzə sahib bir xanım əfəndi. Həm də gözəl xeyriyyəçi əməllərin sahibi Sevinc Əsgərova... Onun həyat fəlsəfəsində gözəllik yaratmaq eşqi dayanır. Qadın yaşından asılı olmayaraq qadındır. Sevinc xanım bunu dərk edənlərdəndir. O, qocalar evinin xanımlarının da qonağı olur və onların üzünə də təravət bəxş edir. Taleyini gözəllik və sevinc bəxş etməyə həsr edən Sevinc xanım, ürəyiniz və əlləriniz yorulmasın. Hələ çalınmamış qələbələr qarşıdadır.
Yolunuz açıq olsun!